Usuwanie linków po zakończeniu umowy na pozycjonowanie

Podpisałeś umowę na okres np. 12 miesięcy. Minął już rok – jest w TOP3. Płacisz potężną kwotę 400 zł miesięcznie za 5 fraz w TOP3. Masz dużo klientów, biznes się kręci. Myślisz – będę sprytny, przecież moja strona jest już wypozycjonowana, po co mam płacić tej agencji seo 400 zł miesięcznie – „Zaoszczędzę!” – a raczej wydasz na bieżące potrzeby. I wtedy się zaczyna.

Tak wygląda scenariusz tzw. sprytnego klienta. Niestety agencje seo to nie są organizacje charytatywne i po zakończeniu umowy na usługę pozycjonowania usuwają przede wszystkim linki zostawione na swoim zapleczu. Klienci mogą mieć pretensje – przecież to nie jest etyczne. Niemniej dlaczego agencja seo ma zostawić linki na swoim zapleczu za które płaci i które stale linkuje?

Co więcej dana agencja seo może usuwać linki z poszczególnych katalogów (logowanie i usuwanie dodanych stron), z for internetowych oraz artykułów pressel pages. Z pewnością także w artykułach opublikowanych na różnego rodzaju portalach usunięte zostaną linki dochodzące do już nie pozycjonowanych stron. Jeżeli agencja nie usunie linków to z pewnością je zamieni.

Pamiętajmy: umowa o usługę pozycjonowana nie oznacza, że po rozwiązaniu umowy agencja ma utrzymywać jej pozycję dożywotnio.

Jeżeli zaś umowa była podpisana na usługę linkowania witryny www – tutaj sprawa wygląda zupełnie inaczej. Klient podpisał umowę na realizację danej usługi, więc po zakończeniu jej wykonania agencja seo nie może usuwać linków. Umowa na usługę pozycjonowania to usługa terminowa, nie wymagajmy, by agencje seo zostawiały linki po zakończonej usłudze. Drodzy klienci – pamiętajcie o tym!

Informacja o autorze: Redakcja

Redakcja serwisu Portal-Seo.pl - Profesjonalne artykuły, aktualności i informacje o promocji w wyszukiwarkach internetowych. Jesteśmy pasjonatami marketingu internetowego. Zapraszamy do czytania naszych wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *