Darmowe katalogi w Google.de

Podobnie jak w polskiej przestrzeni sieciowej tak i niemieckiej istnieją katalogi stron znajdujące zastosowanie w branży SEO. Skrypty różnią się jednak od tych używanych w Polsce co dobitnie pokazuje wygląd niemieckich katalogów: proste, ubogie graficzne i toporne. Wyglądają jak relikty z zeszłego wieku ale jeśli myślimy o skutecznym SEO w google.de musimy stworzyć bazę do której regularnie będziemy dodawać nasze strony. Co istotne – w przeważającej większości niemieckie katalogi stron przyjmują wyłącznie niemieckojęzyczne strony (zwykle z końcówkami .de .at .ch). Wyjątkiem są gorszej klasy katalogi do których możemy dodawać również obcojęzyczne strony. W przypadku nieznajomości języka niemieckiego kłopotliwe może być dodanie witryny od strony technicznej. Nawigacja jest bowiem inna niż choćby w popularnych polskich SEO katalogach.

Podstawowym słowem, które powinniśmy sobie przyswoić jest „Webseite eintragen” co znaczy „dodaj stronę”. Następnie ujawni się formularz, który należy wypełnić danymi. Co istotne niemieckie katalogi stron często wymagają dodatkowych danych w postaci adresu czy danych osobowych. I tutaj moja rada: załóżcie skrzynkę pocztową na niemieckich serwerach. W ten sposób unikniecie podejrzliwości moderatorów. Naturalnie zasada odnosząca się do zgłaszania wyłącznie unikalnych opisów stron istnieje i ma się dobrze – duplikowane teksty będą sukcesywnie odrzucane.

Dodatkowo należy pamiętać, że niektóre katalogi stron SEO wymagają potwierdzenia wpisu po otrzymaniu wiadomości na skrzynkę mejlową. Na moderację czeka się zazwyczaj do 2 dni choć zdarzyło się, że niektóre wpisy zostały aktywowane po około miesiącu. Poniżej zamieszczamy listę niemieckich darmowych katalogów stron.

Lista darmowych niemieckich katalogów stron bez linku zwrotnego:

 1. http://www.tomotion.de/
 2. http://www.hinzuu.de
 3. http://www.fatz.de
 4. http://www.woody123.net
 5. http://www.webkatalog-linklisten.de
 6. http://www.ddr-links.de
 7. http://www.oesterreich-online.info
 8. http://www.rogispage.de
 9. http://www.schops.net
 10. http://www.shop.world02.de
 11. http://www.baguv.com
 12. http://www.room3.at
 13. http://www.webkatalog.enyou.de
 14. http://www.watchmysite.com
 15. http://www.alpha-webkatalog.de
 16. http://blogs.vorgestellt.de
 17. http://www.bobcom3000.de
 18. http://www.follow-backlink-gratis.de
 19. http://www.webmasterallerlei.de
 20. http://weblise.de/
 21. http://www.weblink4u.de
 22. http://www.primelinks.de
 23. http://www.dealzfactory.com
 24. http://www.branchenhexe.de

Już wkrótce zamieścimy kolejne listy katalogów!

Informacja o autorze: Redakcja

Redakcja serwisu Portal-Seo.pl - Profesjonalne artykuły, aktualności i informacje o promocji w wyszukiwarkach internetowych. Jesteśmy pasjonatami marketingu internetowego. Zapraszamy do czytania naszych wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *