Content Marketing - SEO

Darmowe narzędzia przydatne w Content Marketingu

Content Marketing to nowy i ostatnio bardzo popularny trend w marketingu sieciowym polegający na promowaniu marki i ściąganiu użytkowników na swoje strony za pomocą udostępniania im atrakcyjnej treści takiej jak m.in.:

  • ciekawe artykuły specjalistyczne,
  • zachęcające i miłe dla oka infografiki,
  • publikacje video i inne.

Content Marketing szczególnie w branży SEO jest ostatnio bardzo modny. Mimo tego, że przygotowanie np. odpowiedniej infografiki może być pracochłonne trzeba zwrócić uwagę na to, jakie korzyści niesie za sobą taka strategia promowania własnej firmy w Internecie. Stworzenie atrakcyjnej treści może bowiem zbudować zaufanie klientów do naszej marki a publikacja video np. z poradnikiem dotyczącym pewnych zagadnień – może pomóc im w rozwiązaniu dotychczasowych problemów.

Wydaje się, że główną ideą Content Marketingu jest dzielenie się wiedzą. Wiedza specjalistyczna, która po odpowiedniej przeróbce zostanie przekazana odbiorcom w prosty i zrozumiały sposób np. za pomocą infografiki, jest nieocenionym bodźcem do zbudowania długotrwałej relacji z klientem. Dodatkowo infografika może być w prosty sposób udostępniana, co w przypadku nacisku Google na naturalny profil linków może mieć ogromne znaczenie. Dzięki tak zdobytym naturalnym linkom nie musimy się obawiać kary od Google a wręcz przeciwnie, powinniśmy oczekiwać znaczących wzrostów pozycji.

Darmowe narzędzia online pomocne do tworzenia atrakcyjnych treści

Rozwój branży IT w sferze aplikacji webowych pozwala nam na testowanie coraz to nowszych i lepszych narzędzi online. W dużej ilości przypadków są one dostępne zupełnie za darmo. W przypadku narzędzi pomocnych do Content Marketingu znaleźć możemy kilka naprawdę przydatnych aplikacji i serwisów, które mogą okazać się nieocenione podczas tworzenia różnego rodzaju treści. Podstawowymi narzędziami, które są niezbędne do stworzenia ciekawej infografiki są wyszukiwarki darmowych grafik oraz edytory graficzne. Do wyboru mamy również automatyczne generatory infografik.

Wyszukiwarki darmowych grafik

Z wyszukiwarek grafik do wyboru mamy kilka ciekawych serwisów, w których możemy znaleźć bardzo dużo różnego rodzaju zdjęć, wektorów czy symboli. Poniżej przedstawiamy 3 najpopularniejsze źródła, w których znajdziemy wiele ciekawych zdjęć.

pixabay logo
freeimages logo

Freepik logo

W przypadku grafik, należy zawsze zwrócić uwagę na licencję, która określa w jaki sposób możemy wykorzystać dane zdjęcie czy wektor. Jest to bardzo istotne z prawnego punktu widzenia.

Edytory graficzne

Jeżeli chodzi o darmową alternatywę dla najpopularniejszego Photoshopa – możemy posłużyć się bardzo dobrym narzędziem on-line jakim jest PIXLR.

Pixlr Logo

Pixlr.com oferuje nam 3 darmowe narzędzia, ale najbardziej dla nas przydatnym jest Pixlr Editor. Editor jest świetną alternatywą dla Photoshopa. Pozwala on na edycję grafiki w prosty i intuicyjny sposób. Bardzo dużą zaletą jest obsługa warstw, możliwość wczytywania obrazków bezpośrednio z sieci (wklejając tylko adres URL) oraz czytelny i zrozumiały interfejs. Poniżej prezentujemy zrzuty ekranu z programu, na których widać, jak bardzo podobny jest on do programu firmy Adobe.

Pixlr Ekran Startowy
Pixlr Obszar Roboczy

 

Generatory infografik – darmowe narzędzie

Jeżeli natomiast nie mamy ochoty na ręczne projektowanie infografiki – możemy wykorzystać dedykowane do tego narzędzia. Tutaj również znajdziemy darmowe aplikacje, za pomocą których możemy stworzyć ciekawą i przejrzystą Infografikę. Przykładową aplikacją do generowania infografik jest Infogram.am. Infogram to rozbudowana platforma pozwalająca nam na zaprojektowanie bardzo szczegółowych i jednocześnie czytelnych oraz atrakcyjnych pod względem wyglądu wykresów, map danych czy infografik oraz publikację ich bezpośrednio na swojej stronie. W wersji darmowej tego narzędzia mamy pewne ograniczenia, ale i tak możemy wykorzystać je do prezentacji danych czy interesujących z punktu widzenia klienta informacji. Poniżej prezentujemy widok na przykładowe style infografik dostępne w wersji darmowej.

Infogram

 

Zacznij publikować atrakcyjne i urozmaicone treści

Zaprezentowane powyżej narzędzia pozwalają nam na tworzenie atrakcyjnej zarówno dla oka jak i pod względem merytorycznym treści. Oczywiście w sieci istnieje bardzo dużo innych narzędzi przydatnych do działań Content Marketingowych. Jeżeli szukacie więcej narzędzi, to bardzo dobrym miejscem jest tworzona strona Marketing Tools List zbierająca dla Was najbardziej przydatne narzędzia, którą znajdziecie pod tym adresem: marketingtoolslist.com

Zaufaj Content Marketingowi!

Content Marketing to skuteczna metoda pozyskiwania klientów, ale również sposób na sprowadzenie ruchu na swoją stronę. Mimo, że na przygotowanie odpowiedniej treści musimy poświęcić nieco więcej czasu, to w dalszej perspektywie może przynieść nam bardzo wiele korzyści. Zachęcamy do skorzystania z przedstawionych narzędzi i zapraszamy do wyrażenia opinii na ich temat.

Informacja o autorze: Redakcja

Redakcja serwisu Portal-Seo.pl - Profesjonalne artykuły, aktualności i informacje o promocji w wyszukiwarkach internetowych. Jesteśmy pasjonatami marketingu internetowego. Zapraszamy do czytania naszych wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *